Blog
Kategoria: Opieka weterynaryjna
Zapalenie środkowego i wewnętrznego ucha u psa
Ból, częste wizyty u weterynarza z powodu problemów z uszami? Wszystko to doprowadza psa i jego właściciela do szału. Wyobraźmy sobie dzisiaj bardziej złożoną chorobę zapalną ucha wewnętrznego i środkowego, która nie jest tak błaha jak zapalenie ucha zewnętrznego, które jest najczęstsze. Potrafi ładnie dręczyć psa.
Czy wiesz, kiedy i jak prawidłowo podawać leki zwierzętom?
Niejeden właściciel spotkał się już w życiu swojego pupila z sytuacją, w której musiał podać zwierzęciu lekarstwo. Niestety czasami nie raz, a nawet kilka dni lub tygodni z rzędu. To koszmar z niewspółpracującym zwierzęciem, zarówno dla samego zwierzęcia, jak i dla właściciela.
Psia „epidemia” krztuśca
Kaszel. Stan, który prowadzi odpowiedzialnego właściciela do czarnych myśli o tym, co może się stać z jego psim przyjacielem. Jest wiele powodów. Jednak w tych jesiennych miesiącach w większości przypadków istnieje banalne wytłumaczenie, a jest nim krztusiec. Przyjrzyjmy się, jak się manifestuje, jak można ją odróżnić od innych chorób i jak można ją leczyć.
Koszmar zwany padaczką
Nagłe napady, zapaść i konwulsje – tak może wyglądać napad padaczkowy, który nawet jeśli trwa kilka minut, to dla właściciela jest wiecznością. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak patrzeć na padaczkę z punktu widzenia właściciela i jak udzielić pierwszej pomocy.
Choroba serca HCM u kotów
Z kardiomiopatią przerostową z pewnością spotkało się wielu właścicieli kotów hodowlanych, zwłaszcza brytyjskich, perskich i rasy Maine. Spotkanie z pewnością nie było tak przyjemne, jak byśmy sobie wyobrażali. To poważna choroba, która może być śmiertelna. Czy można tego uniknąć lub jak to zdiagnozować? Na to wszystko odpowiemy w naszym artykule.
Problemy z kamieniem nazębnym u psów i kotów
Wielu właścicieli ma problem z nieznośnym zapachem z ust swojego zwierzaka lub złym spożyciem pokarmu. Za tym wszystkim może kryć się strach na wróble zwany tatarem.
Wydanie specjalne część III poród - Opieka poporodowa
Szczenięta są już na świecie! I co teraz? Radość, zdenerwowanie, strach?! Nie bój się trzecia część jest poświęcona opiece poporodowej więc nie czekaj i przeczytaj nasz artykuł.
Wydanie specjalne część II poród - Komplikacje porodowe
Kontynuujemy nasz mini cykl o porodzie, o tym, jak się do niego przygotować, czego nie przegapić, a czego unikać. Dzisiejsza część poświęcona jest możliwym komplikacjom, które mogą wystąpić.
Wydanie specjalne część I poród - fizjologia porodu
Po przeczytaniu tej części będziesz maksymalnie przygotowany do zbliżającego się porodu i będziesz w stanie zaaranżować suczce odpowiednie warunki. I co więcej? Odpowiemy również na pytanie, jak rozwiązać niechciane połączenie psa i suki oraz jego późniejszą ciążę.
Toksoplazmoza - odwróci życie do góry nogami
Prawdopodobnie słyszałeś o tej chorobie w związku z kotami i kobietami w ciąży. Jaka to choroba i jaka jest najlepsza profilaktyka? Czy naprawdę trzeba pozbyć się kota, spodziewając się nowego członka rodziny? Co powoduje chorobę? Przeczytaj, odpowiemy na wszystko za Ciebie.
Zespół brachycefaliczny u psów!
Słodycz czy ograniczenie normalnego życia? Zespół brachycefaliczny to bardzo groźna choroba występująca u psów, która może znacznie skrócić ich życie.
Najczęstsze choroby stawów występujące u psów i kotów
Choroby układu stawowego są popularne u naszych zwierząt. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci najczęstsze problemy, na które cierpią zwierzęta domowe.
Ukąszenie węża - Pierwsza pomoc!
Wraz z nadejściem wiosny i rosnącym natężeniem światła słonecznego na spacerach możesz bez problemu spotkać żmiję. Po przeczytaniu naszego artykułu będziesz wiedział, co zrobić.
Alergie. Czy mają je zwierzęta? Zdecydowanie TAK!
Czy wiesz, że zwierzęta coraz częściej cierpią na alergie? Nie? Znasz pierwsze objawy alergii jej rodzaje? Twoja odpowiedź brzmi NIE?! Koniecznie sprawdź nasz artykuł i zapoznaj się z tym już powszechnym problemem.
Cukrzyca u psów i kotów? Tak oczywiście
Cukrzyca (Diabetes mellitus) jest bardzo częstą chorobą naszych zwierząt futerkowych. Może jesteś właścicielem zwierzaka chorego na cukrzycę? Dowiedz się, że postępujesz właściwie i prawidłowo przechowujesz insulinę. Wiesz jak udzielić pierwszej pomocy? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.
Skręcenie żołądka u Twojego psa? „Gra z czasem”.
Jak zapobiegać temu niebezpieczeństwu i dla których rasy stanowi największe ryzyko? Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego i będziesz gotowy do jak najszybszej interwencji, jeśli tylko zauważysz pierwsze objawy u swojego psa.