Blog
Kategoria: choroby
Program żywieniowy dla psa i kota przy diecie weterynaryjnej
Weterynarz zalecił konkretną dietę w ramach złego stanu zdrowia? Czy wiesz jak to zrobić? Co by było, gdyby weterynarz przepisał tylko suchą karmę, a ty BARF? Zobaczmy już dziś, jak radzić sobie z taką dietą weterynaryjną i co jest bardzo ważne do naśladowania.
Choroba Leśniowskiego-Crohna chorują na nią również zwierzęta domowe?
Czy u Twijego czworonożnego zwierzaka pojawiły się regularne biegunki lub wymioty bez wyraźnej przyczyny? Przeczytaj coś o nieswoistym zapaleniu jelit u psów i kotów, może właśnie ta choroba dokucza Twojemu zweirzakowi
Popękany, suchy nos psa. Jak ten problem rozwiązać?
Czy Twój pies ma pęknięty nos? Czy jest wrażliwy na dotyk? Co się za tym kryje i jak poradzić sobie z tym nieprzyjemnym problemem?
Zapalenie ochwatu występujące u koni
Dzisiaj przyjrzymy się przerażającemu zjawisku zwanemu ochwatem u koni, które dotyka każdego roku dużą liczbę koni i żaden właściciel konia nie chce przez to przechodzić.
Grzyby skóry u psów – jak je rozpoznać?
Choroby skóry są na ogół skomplikowane i dość niepopularne w świecie weterynarii, ponieważ wymagają dłuższej terapii, o której właściciele nie lubią słyszeć. Ważne jest to, że jest to choroba odzwierzęca, czyli tak zwana infekcja przenoszona na człowieka.
Zaburzenia poznawcze u psów (CCD)
Masz w domu starszego psa i wydaje Ci się, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie dogadujesz się z nim zbyt dobrze? Czy zauważasz u niego wahania nastroju i behawioralne? Martwisz się, że coś jest z nim nie tak? Dziś przybliżymy Wam chorobę, na którą cierpi większość psów w podeszłym wieku i której niestety nie da się uniknąć. Mamy na myśli „zaburzenia poznawcze”.
Inkontynencja u psa - jej najczęstsze przyczyny
Zdrowie naszych bliskich jest dla nas często o wiele ważniejsze niż to nasze. Dotyczy to również naszych czworonożnych pupili. Jednym z problemów, które mogą się pojawić, jest nietrzymanie moczu. Może to wynikać z kilku sytuacji, które będziemy tu stopniowo wprowadzać.
Zapachy kotów i ich najczęstsze przyczyny
Przywiozłeś do domu podrzutka, bezpańskiego kociaka, czy też szukałeś wsparcia u hodowcy? Jeśli planujesz mieć kota w domu, istnieje znacząca różnica. Jakie są najczęstsze wady zapachowe kotów?
Zapalenie dolnych dróg moczowych u kotów prowadzące do zabiegu chirurgicznego.
Zapalenie dolnych dróg moczowych prawdopodobnie niepokoi większość właścicieli kotów. To nieprzyjemny, bolesny i denerwujący stan, który zawsze prowadzi pod drzwi klinik weterynaryjnych. Czasami na izbę przyjęć. W przypadku nawracającego stanu zapalnego konieczne jest ustosunkowanie się do przyczyny iw razie potrzeby zoperowanie pacjenta. Czemu? Wyjaśnimy to w dzisiejszym artykule. Czy wiesz, jak zapobiegać tym niedogodnościom? Czy wiesz, jakie są czynniki ryzyka, które bezpośrednio wpływają na pojawienie się tego poważnego stanu?
Wypadanie krążka międzykręgowego u psów
Nagły silny ból, niechęć do poruszania się, słaba koordynacja ruchów. Czasami pacjent kładzie się znikąd i nie chce lub nie może wstać. Bardzo stresująca sytuacja dla właściciela, ale jeszcze bardziej dla zwierzęcia.
Diagnoza LCC u psa – co dalej?
Przeanalizujmy dziś tę traumatyczną sytuację, oczywiście nie da się jej zapobiec. Chcemy jednak poinformować, jak przebiega operacja, jaka jest kosztowna i jakie środki pooperacyjne należy zastosować.
UDAR u psa - przyczyny, objawy, leczenie
Czy wiesz, jak rozpoznać udar? Które psy są najczęściej zagrożone udarem? Zastanawiasz się, czy twój ukochany przyjaciel jest wśród nich? Odpowiedzmy na wszytskie związane z tym pytania!
Mycoplasma canis - Bakteria układu rozrodczego.
Jest jedną z najczęściej diagnozowanych bakterii zasiedlających układ rozrodczy. Szacuje się, że jest ona obecna u 89% psów, jednak do tej pory nie udało się jednoznacznie stwierdzić, czy jest ona częścią flory saprofitycznej czy patogenem. Jest to zarazek oportunistyczny zasiedlający układ rozrodczy psów, jego rola chorobotwórcza nie została jednak do końca poznana. Dlatego przyjrzyjmy się więc bliżej, czym jest patogen i co powoduje. Czy Twój pies jest w niebezpieczeństwie?
Guzy sutka u suczek - część II
W ostatniej części poruszyliśmy początkowy problem guzów sutków u suk. Dyskutowaliśmy, jak i dlaczego powstają, poznałeś zagrożenia związane z występowaniem neoplazji. Dziś zagłębiamy się w rodzaje diagnostyki. Omówimy możliwości terapii i powstawania ognisk przerzutowych w przypadku nowotworów złośliwych. Na końcu artykułu znajdziesz wskazówkę dotyczącą leku weterynaryjnego, który jest wskazany bezpośrednio do leczenia chorób onkologicznych.
Toksoplazmoza - odwróci życie do góry nogami
Prawdopodobnie słyszałeś o tej chorobie w związku z kotami i kobietami w ciąży. Jaka to choroba i jaka jest najlepsza profilaktyka? Czy naprawdę trzeba pozbyć się kota, spodziewając się nowego członka rodziny? Co powoduje chorobę? Przeczytaj, odpowiemy na wszystko za Ciebie.
Zespół brachycefaliczny u psów!
Słodycz czy ograniczenie normalnego życia? Zespół brachycefaliczny to bardzo groźna choroba występująca u psów, która może znacznie skrócić ich życie.
It doesn't smell nice- koty i przyczyny nieprzyjmnych zapachów
Na pewno zdarzyło Ci się nie raz, że przechodząc parkiem znalazłeś małego kotka, ale ile razy pomyślałeś o tym żeby go zabrać do domu? Każde zwierzątko potrzebuje naszej opieki i miłości! Jeżli zdecydowałeś się na przyjęcie kota do własnej rodziny, musiszy pamiętać o obowiązkach i kłopotach z tym związanych. Jednym z taklch kłopotów może okazać się nieprzyjemny zapach. Jak sobie z nim poradzić czytaj uważnie.