BlogBlog

Czy pies może być wegetarianinem?

Czy pies może być wegetarianinem?

Przodkiem dzisiejszego psa jest niewątpliwie wilk. Ten fakt znajduje odzwierciedlenie w żywieniu naszych udomowionych zwierząt surową dietą. Ale czy pies może być na diecie tylko roślinnej? Dlaczego tak, dlaczego nie?!

Opublikowano 4. 4. 2022
Alergie pokarmowe u zwierząt

Alergie pokarmowe u zwierząt

Zdecydowana większość właścicieli np. buldogów i staffordów doskonale wie, co należy rozumieć pod pojęciem „dieta hipoalergiczna”. Alergie pokarmowe u zwierząt nie są wyjątkiem, są coraz częstsze. Może to wynikać z hodowli, słabego rozwoju układu odpornościowego lub nawet większego napływu dodatków i konserwantów do karm produkowanych przemysłowo. Ciężko powiedzieć…

Opublikowano 24. 3. 2022
Mycoplasma canis - Bakteria układu rozrodczego.

Mycoplasma canis - Bakteria układu rozrodczego.

Jest jedną z najczęściej diagnozowanych bakterii zasiedlających układ rozrodczy. Szacuje się, że jest ona obecna u 89% psów, jednak do tej pory nie udało się jednoznacznie stwierdzić, czy jest ona częścią flory saprofitycznej czy patogenem. Jest to zarazek oportunistyczny zasiedlający układ rozrodczy psów, jego rola chorobotwórcza nie została jednak do końca poznana.  Dlatego przyjrzyjmy się więc bliżej, czym jest patogen i co powoduje. Czy Twój pies jest w niebezpieczeństwie?

Opublikowano 15. 3. 2022
Guzy sutka u suczek - część II

Guzy sutka u suczek - część II

W ostatniej części poruszyliśmy początkowy problem guzów sutków u suk. Dyskutowaliśmy, jak i dlaczego powstają, poznałeś zagrożenia związane z występowaniem neoplazji. Dziś zagłębiamy się w rodzaje diagnostyki. Omówimy możliwości terapii i powstawania ognisk przerzutowych w przypadku nowotworów złośliwych. Na końcu artykułu znajdziesz wskazówkę dotyczącą leku weterynaryjnego, który jest wskazany bezpośrednio do leczenia chorób onkologicznych.

Opublikowano 3. 3. 2022
Guzy sutka u suczek - część I

Guzy sutka u suczek - część I

Niejeden właściciel znalazł już „wybrzuszenie” na brzuchu swojej suni, dzięki czemu mógł śmiertelnie przestraszyć się, że to guz. Ale trzeba powiedzieć, że nie wszystkie nowotwory muszą być złośliwe, a więc niebezpieczne. Ale na pewno dobrze jest profilaktycznie sprawdzić stan gruczołu sutkowego, co robi doświadczony i sumienny właściciel.

Opublikowano 28. 2. 2022
Beta-karoten w żywieniu psów i kotów

Beta-karoten w żywieniu psów i kotów

Większości z nas przypomina się o potrzebie beta-karotenów pod kątem ciągłości pięknej opalenizny w letnich miesiącach czy ostrego wzroku. Każdy z nas prznajmniej raz w życiu słyszał zdanie: „Jedz dużo marchewek, aż będziesz miał zdrowe oczy!”. Ale jak to jest naprawdę? Czy potrzebujemy beta-karotenów do funkcjonowania narządu wzroku i bariery skórnej? A co najważniejsze, czy psy i koty ich potrzebują? Kiedy należy je uzupełniać lub zmniejszać w żywieniu psów? Ile jest potrzebne? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule!

Opublikowano 23. 2. 2022
Jak często kąpać psa?

Jak często kąpać psa?

Nieatrakcyjny zapach psiej sierści powie Ci, kiedy zbliża się pora kąpieli. Jednak pytanie brzmi jak często kąpiesz psa? Przeczytaj w naszym artykule. Podpowiemy, jakie środki zastosować, aby zachować ładną sierść i zdrową skórę. A także jak dokładnie postępować.

Opublikowano 18. 2. 2022
Happy Cat Supreme Culinary – All in One Concept

Happy Cat Supreme Culinary – All in One Concept

Jak sama nazwa wskazuje, karma dla kotów z konceptem All In One zawiera wszystko, czego potrzebuje Twój kot, w jednej karmie.

Opublikowano 10. 2. 2022
Jak rozpoznać przepuklinę odbytu u psa?

Jak rozpoznać przepuklinę odbytu u psa?

Operacja przepukliny okołoodbytowej (przepuklina) jest trudna do wykonania zarówno w opiece pooperacyjnej, jak i pooperacyjnej nad pacjentem. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam to zagadnienie bardziej szczegółowo. Może dzięki dzisiejszemu artykułowi dowiesz się, czy Twój pies nie cierpi na ewentualną przepuklinę odbytu, zwłaszcza jeśli ma problemy z wypróżnianiem. Opiszemy, jak przebiega taka operacja przepukliny i zalecimy preparaty, które można zastosować jako dodatkowe leczenie pooperacyjne.

Opublikowano 1. 2. 2022
Dieta redukcyjna przeznaczona dla psów

Dieta redukcyjna przeznaczona dla psów

Podążając za rozwiązaniem problemu otyłości u psów, przedstawiamy przegląd wiedzy na temat diety redukcyjnej, którą weterynarz może przepisać i polecić psom. Przyjrzyjmy się, na jakiej zasadzie działa dieta redukcyjna i jakich zasad należy bezwzględnie przestrzegać. Waga Twojego psa nie spada? Nie rozpaczaj, spójrzmy razem na ten problem.

Opublikowano 23. 1. 2022
Nativia - rozwiązanie żywieniowe dla kotów

Nativia - rozwiązanie żywieniowe dla kotów

Kontynuujemy w naszej drodze w poszukiwaniu najlepszych produktów żywieniowych, tym razem z marką Nativia, która oferuje wysokiej jakości karmy i przysmaki nie tylko dla psów, ale także dla kotów. Co sprawia, że są tak wyjątkowe? Dowiesz się w dzisiejszym artykule.

Opublikowano 22. 1. 2022
Trichobezoary u kotów

Trichobezoary u kotów

Być może nigdy nie słyszałeś tego obcego słowa lub miałeś z nim coś wspólnego, ale w każdym razie odświeżenie tego, co to jest, nie jest szkodliwe. Wymioty, kaszel, utrata apetytu… wszystko to można wielokrotnie wytłumaczyć w prosty sposób, a są to kosmyki włosów zwane trichobezoarami, które potrafią ładnie dręczyć kota. Przyjrzyjmy się, jak powstają cewki, gdzie się znajdują i jak skutecznie zapobiegać ich powstawaniu.

Opublikowano 18. 10. 2021
Nativia, to styl życia przyszłości

Nativia, to styl życia przyszłości

Czeska marka karmy dla zwierząt domowych, która od 9 lat ma jasną wizję żywienia. Starannie opracowuje każdy przepis, korzystając z najwyższej jakości składników.

Opublikowano 11. 10. 2021
Psia „epidemia” krztuśca

Psia „epidemia” krztuśca

Kaszel. Stan, który prowadzi odpowiedzialnego właściciela do czarnych myśli o tym, co może się stać z jego psim przyjacielem. Jest wiele powodów. Jednak w tych jesiennych miesiącach w większości przypadków istnieje banalne wytłumaczenie, a jest nim krztusiec. Przyjrzyjmy się, jak się manifestuje, jak można ją odróżnić od innych chorób i jak można ją leczyć.

Opublikowano 11. 9. 2021
Koszmar zwany padaczką

Koszmar zwany padaczką

Nagłe napady, zapaść i konwulsje – tak może wyglądać napad padaczkowy, który nawet jeśli trwa kilka minut, to dla właściciela jest wiecznością. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak patrzeć na padaczkę z punktu widzenia właściciela i jak udzielić pierwszej pomocy.

Opublikowano 8. 9. 2021
Calibra Life - granulat super premium dla psów

Calibra Life - granulat super premium dla psów

Kompletne receptury z tej serii nadają się do długotrwałego karmienia zwierząt od lat szczenięcia do wieku starszego. Kto raz spróbuje, nie będzie chciał innego.

Opublikowano 6. 9. 2021
Alpha Spirit - nowość z Hiszpanii! Już dostępna

Alpha Spirit - nowość z Hiszpanii! Już dostępna

Dzisiaj chcielibyśmy poświęcić kilka linijek naszego bloga nowej marce karmy dla psów i kotów, którą również chcemy Państwu przedstawić. Zaoferuj swoim czworonożnym zwierzakom skarby kuchni śródziemnomorskiej.

Opublikowano 24. 8. 2021
Choroba serca HCM u kotów

Choroba serca HCM u kotów

Z kardiomiopatią przerostową z pewnością spotkało się wielu właścicieli kotów hodowlanych, zwłaszcza brytyjskich, perskich i rasy Maine. Spotkanie z pewnością nie było tak przyjemne, jak byśmy sobie wyobrażali. To poważna choroba, która może być śmiertelna. Czy można tego uniknąć lub jak to zdiagnozować? Na to wszystko odpowiemy w naszym artykule.

Opublikowano 17. 8. 2021
Problemy z kamieniem nazębnym u psów i kotów

Problemy z kamieniem nazębnym u psów i kotów

Wielu właścicieli ma problem z nieznośnym zapachem z ust swojego zwierzaka lub złym spożyciem pokarmu. Za tym wszystkim może kryć się strach na wróble zwany tatarem.

Opublikowano 19. 7. 2021
Pies nowofundlandzki - olbrzym o anielskiej cierpliwości

Pies nowofundlandzki - olbrzym o anielskiej cierpliwości

Jest duży, włochaty, ślini się i uwielbia wodę. Dobroduszny pies nowofundlandzki. Idealny partner do życia rodzinnego.

Opublikowano 27. 6. 2021
Wydanie specjalne część III poród - Opieka poporodowa

Wydanie specjalne część III poród - Opieka poporodowa

Szczenięta są już na świecie! I co teraz? Radość, zdenerwowanie, strach?! Nie bój się trzecia część jest poświęcona opiece poporodowej więc nie czekaj i przeczytaj nasz artykuł.

Opublikowano 16. 6. 2021