BlogBlog

Kategoria: opieka zdrowotna

Podawanie leków: porady i wskazówki dla właścicieli psów i kotów

Każdy, kto przynajmniej raz w życiu próbował podać krople np. do oczu swojemu puszystemu pupilowi, nie może się nie zgodzić z tym, że czasami jest to naprawdę nadludzki wyczyn. Jak osiągnąć równowagę między tym co jest w danej chwili potrzebne a komfortem psa czy kota?

Opublikowano 19. 10. 2022

Popękany, suchy nos psa. Jak ten problem rozwiązać?

Czy Twój pies ma pęknięty nos? Czy jest wrażliwy na dotyk? Co się za tym kryje i jak poradzić sobie z tym nieprzyjemnym problemem?

Opublikowano 6. 10. 2022

Equistro Kerabol i Equistro Kerabol Biotin czyli nie ma konia bez kopyt

Czym dokładnie są te witaminy i do czego służą?

Opublikowano 4. 10. 2022

Zapalenie ochwatu występujące u koni

Dzisiaj przyjrzymy się przerażającemu zjawisku zwanemu ochwatem u koni, które dotyka każdego roku dużą liczbę koni i żaden właściciel konia nie chce przez to przechodzić.

Opublikowano 3. 10. 2022

Kiedy, jak i dlaczego stosować pieluchy dla psów/suczek/szczeniąt?

Jednym z najczęstszych powodów, dla których psy lub suki noszą pieluchy, jest oczywiście nietrzymanie moczu. Istnieją jednak inne powody, dla których właściciele zwierząt domowych otrzymują pieluchy dla swoich zwierząt. Niezależnie od problemu, zawsze ważne jest, aby wiedzieć, kiedy i jak ich używać.Różnica między pieluchą suki a pieluchą dla psa

Opublikowano 22. 9. 2022

Temperatura u psa: Jaka temperatura jest w normie?

Czy wiesz, jaka powinna być temperatura ciała psa? Jak rozpoznać, czy pies ma odpowiednią temperaturę? Jako dobry właściciel psa powinieneś wiedzieć, jaka temperatura jest normalna dla psów i w którym momencie musisz mieć oczy szeroko otwarte. Czy wiesz, że normalna temperatura ciała psa jest znacznie wyższa niż u nas?

Opublikowano 19. 9. 2022

Zaburzenia poznawcze u psów (CCD)

Masz w domu starszego psa i wydaje Ci się, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy nie dogadujesz się z nim zbyt dobrze? Czy zauważasz u niego wahania nastroju i behawioralne? Martwisz się, że coś jest z nim nie tak? Dziś przybliżymy Wam chorobę, na którą cierpi większość psów w podeszłym wieku i której niestety nie da się uniknąć. Mamy na myśli „zaburzenia poznawcze”.

Opublikowano 19. 9. 2022

4 podstawowe rodzaje alergii, które mogą mieć wpływ na Twojego psa

Większość objawów alergii to swędzenie skóry. Pies drapie i drapie i drapie. Najlepszym sposobem, aby mu ulżyć, jest szukanie wyzwalacza alergii, którym pozbędziesz się alergenów. Leczenie objawów pomoże psu tylko na chwilę.

Opublikowano 31. 8. 2022

Jak rozpoznać przepuklinę odbytu u psa?

Operacja przepukliny okołoodbytowej (przepuklina) jest trudna do wykonania zarówno w opiece pooperacyjnej, jak i pooperacyjnej nad pacjentem. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam to zagadnienie bardziej szczegółowo. Może dzięki dzisiejszemu artykułowi dowiesz się, czy Twój pies nie cierpi na ewentualną przepuklinę odbytu, zwłaszcza jeśli ma problemy z wypróżnianiem. Opiszemy, jak przebiega taka operacja przepukliny i zalecimy preparaty, które można zastosować jako dodatkowe leczenie pooperacyjne.

Opublikowano 1. 2. 2022