Kategorie z bloga
Prawdopodobnie najpopularniejsza i jedna z najbardziej rozpowszechnionych ras psów nabywanych przez rodziny z dziećmi. Jest to pies z wielkim sercem i czystą duszą.
Znowu trochę historii? Why not!
Podobnie jak większość psów myśliwskich, Golden Retriever został wyhodowany w Anglii przez lorda Tweedmoutha pod koniec XIX wieku. I jak zawsze głównym powodem była pasja do polowania. W tym przypadku zamiłowanie do polowania na dzikie ptactwo wodne. Na początku swojego maratonu hodowlanego Lord użył żółtego retrievera i połączył go z tweedowym spanielem wodnym, rasą, której już dziś nie ma. W kolejnych latach był to seter irlandzki lub ogar.
Podczas hodowli Lord Tweedmouth zawsze zatrzymał te które były z tą naj jaśniejszą sierścią, a resztę rozdawał. Innymi następcami jego wysiłków byli wicehrabia Harcout i pani H. M. Charlesworth, którzy również założyli pierwszy Yellow Retriever Club. Oficjalna akceptacja oznaczenia Golden Retriever została przyjęta dopiero w 1920 roku.
Psy tej rasy poniosły znaczne straty podczas wojen światowych, ale po drugiej wojnie światowej ich popularność ponownie wzrosła. Dziś ta rasa jest jedną z najpopularniejszych nie tylko wśród ich właścicieli.
Zgodnie ze standardami psiej społeczności FCI, psy te należą do grupy zwanej harcerzami, aporterami i psami wodnymi.
Wygląd
Jest pięknym psem średniej wielkości, o symetrycznej budowie i muskularnych kończynach. Na szerokiej czaszce osadzone są miłe okrągłe oczy ciemnego koloru i średniej wielkości wiszące uszy. Na pierwszy rzut oka elegancka i spokojna rasa.
Jego dumą jest długa, czasem falująca sierść jej kolor posiada całą gamę odcieni od jasno kremowego do naprawdę złotego. Jest przede wszystkim psem wodnym, który lubi pływać, jego sierść jest wyposażona w wodoodporny podkład, który chroni go przed wilgocią lub zimnem.
Golden retriever osiąga średnią wysokość 51-56 cm i średnią wagę 30-45 kg. Samice są mniejsze niż samce.
Golden Retrievers mają całą gamę kolorów sierści, a to od jasnokremowych do złotych
Enjoyable, magic dog!
Jeśli szukasz idealnego czworonożnego przyjaciela dla swojej rodziny, właśnie go znalazłeś. Jest wielkim dobroczyńcą, który kocha całą swoją rodzinę, a zwłaszcza dzieci. Chciałby się z nimi bawić od rana do wieczora. Nie przeszkadzając mu. Jest bardzo emocjonalnie przywiązany do swojej ludzkiej paczki i nieustannie szuka jej towarzystwa.
Bardzo docenisz jego życzliwą naturę i jego wysiłek, aby cię zadowolić we wszystkich kierunkach. Dzięki jego inteligencji i zdolności do szybkiego uczenia się nie będzie to dla niego męczące. Dlatego jest często używany jako pies asystujący, jako przewodnik lub podczas psiej terapii, gdzie dodatkowo wykorzystuje swoją niestrudzoną chęć pomocy ludziom.
Nadal noszą w genach myśliwskiego ducha swoich przodków, więc będą szczęśliwi z każdej wyrzuconej piłki, którą będą niestrudzenie nosić przy następnym odzyskiwaniu. Będziesz cieszyć się sportami, takimi jak agility, frisbee, dogdancing lub coursing. Jeśli będzie uczestniczył w szkoleniu myśliwskim to również będzie w tym świetny. Jeśli myślisz sobie że będzie pilnował domu, nie licz na to. Chodzi ze wszystkimi, którzy go lubią :-)
Z powyższego wynika też, że pies tej rasy nie jest wymagający dla właściciela, a jego edukację i szkolenie może wykonać nawet początkujący hodowca. Tylko nie zapomnij wziąść ze sobą parę wysokiej jakości przysmaków dla lepszego trenigu :)
Golden Retriever doskonale pływa.
Opieka i pielęgnacja
Najtrudniejszą częścią opieki nad golden retriever jest jego sierść. Wymaga regularnego czesania i kąpieli. Pamiętaj też, że jego sierśc leni się i w przypadku alergii w rodzinie może powodować problemy zdrowotne. Pielęgnacja jest taka sama, jak w przypadku każdej innej rasy. Oznacza to, że wskazane jest regularne przestrzeganie higieny jamy ustnej i okazjonalne sprawdzanie czystości w uszach.
Ze względu na to, że jest to rasa o większych rozmiarach, może cierpieć na choroby układu mięśniowo-szkieletowego, które jednak można wyeliminować odpowiednią i zbilansowaną dietą. Inną dolegliwością, na którą może być podatny, jest skręt żołądka. Tutaj również profilaktyka polega na odpowiednim karmieniu, zawsze po spacerze i podzieleniu dawki pokarmowej na kilka porcji dziennie. Możesz zmniejszyć skłonność do otyłości, podając karmę o wartości energetycznej odpowiadającej jego aktywności.
Carnilove Dog Crunchy Snack Mackerel & Raspberries 200g
Karma uzupełniająca, bezbożowa chrupiąca przekąska o smaku makreli i malin, przeznaczona dla każedo…
19,00 zł (95,00 zł/kg)