+48 605 903 089

Aptus Eforion forte 45 cps

Karma uzupełniająca dla psów i kotów, wspomaga zdrowie skóry, sierści i pazurów i jest przeznaczona do długotrwałego stosowania.
Pełny opis »

109 zł

Aptus Eforion forte 45 cps

Karma uzupełniająca dla psów i kotów, zawierająca niezbędne kwasy tłuszczowe, cynk i biotynę, wspomagająca zdrowie skóry, sierści i pazurów

  • utrzymanie dobrej kondycji skóry, sierści i pazurów
  • choroby alergiczne skóry i jelit (swędzenie, biegunka pochodzenia alergicznego)
  • atopia
  • działanie przeciwzapalne

Kapsułki Eforion forte zawierają kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 w proporcjach odpowiednich dla zwierząt. Niezbędne kwasy tłuszczowe muszą być podawane zwierzęciu w paszy lub jako dodatek do paszy, ponieważ organizmy zwierzęce nie są w stanie samodzielnie ich wytworzyć w wystarczających ilościach. Kwasy tłuszczowe są częścią układu odpornościowego psa. Wpływają na produkcję prozapalnych prostaglandyn i leukotrienów. Kwasy tłuszczowe zapewniają również ochronę przed endotoksynami. U psów i kotów najbardziej widocznym objawem niedoboru kwasów tłuszczowych jest upośledzenie funkcji skóry. Skóra wysycha i złuszcza się, sierść jest błyszcząca i nadmiernie wypadająca.

Jako koenzym biotyna bierze udział w niewielkich ilościach w różnych procesach metabolicznych białek, cukrów i nienasyconych kwasów tłuszczowych w organizmach. Biotyna jest potrzebna szczególnie do prawidłowego funkcjonowania skóry, sierści i pazurów. Brak biotyny i cynku w diecie może zmniejszyć przemianę długich łańcuchów kwasów tłuszczowych w organizmach.

Instrukcja użycia:
Eforion forte stosowany jest jako środek do utrzymania dobrej kondycji skóry, sierści i pazurów. Suplementy diety zawierające kwasy tłuszczowe są niezbędne zwłaszcza w przypadku żywienia dietą niskotłuszczową, na przykład w przypadku niektórych rodzajów suchych pasz. Eforion forte jest również stosowany w celu poprawy jakości włosów, ochrony skóry i ograniczenia łuszczenia się skóry.

Dawkowanie:
Dla psów i kotów 1 kapsułka na 10 kg masy ciała raz dziennie. Jedna kapsułka waży 0,74 g.


Zawartość składników odżywczych:
Sucha masa 95%, Tłuszcz w suchej masie 75%

Wartość energetyczna 3 IU / kg

Dodatki z premiksu:
Witamina E 13,5 mg / g (jako alfa-tokoferol) 12,3 mg / g, biotyna 0,054 mg / g, cynk (Zn) E6 6,7 mg / g

  • 1 kapsułka zawiera 280 mg kwasu linolowego (LA), 38 mg kwasu gamalinolenowego (GLA), 10 mg kwasu eikozapentaenowego (EPA) i 7 mg kwasu dokozaheksaenowego (DHA).

Składniki:
Olej z wiesiołka 57,5%, żelatyna 18,8%, olej rybny 8,9%, glicerol 8,7%, premiks witaminowo-mineralny 6,1%.


Jak nas widzą nasi klienci

TS
05.12.2021 11:27 Tomasz S.

Wszystko ok, paczka aż za dobrze zabezpieczona :)

AP
05.12.2021 09:35 Anna P.

Tak

AC
04.12.2021 20:39 Arkadiusz C.

Ok

Pokaż wszystkie oceny